English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٩ آذر ١٤٠٢

معرفی گروه علوم و صنایع غذایی

به نام خداوند جان و خرد

گروه علوم و صنایع غذایی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی میاندوآب با برگزاری برنامه های آموزشی و پژوهشی در رشته ی علوم و صنایع مسئول تعلیم دانشجویان به هدف پرورش مدیران، پژوهشگران و مسئولان فنی در کارخانجات صنایع غذایی و نیز ارگانهای دولتی مربوطه می باشد. همچنین این گروه در زمینه پژوهش های بین المللی، فناورانه و ارتباط با صنعت در سطح استان پیشرو خواهد بود.

ماموریت

ماموریت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی میاندوآب تربیت نسل متعهد و متخصصی از کارشناسان علوم غذایی در رشته ها و مقاطع مختلف جهت خدمت در عرصه های صنعتی، تحقیقاتی و آموزشی کشور است.

چشم انداز

از چشم اندازهای گروه علوم و صنایع غذایی می توان به برنامه ریزی در خصوص جذب اعضای هیئت علمی مستعد و توانمند، افزایش همکاری با دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی، طراحی، راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌های آموزشی-تحقیقاتی، افزایش توانمندی علمی به عنوان قطب علوم و صنایع غذایی در استان آذربایجان غربی، ارتباط با کارخانجات غذایی به جهت شناسایی و حل مشکلات صنعتی و بهبود فرایند تولید، نیل به سطوح بالاتر علمی در کشور و در نهایت بهبود سلامت و تغذیه مردم اشاره کرد. همچنین راه اندازی آزمایشگاه مرجع کنترل مواد غذایی، تاسیس مرکز نوآوری و فناوری محصولات غذایی از اهداف این گروه می باشد.

اهداف کلی گروه علوم وصنایع غذایی

ارتقای کمیت و کیفیت آموزش دانش آموختگان علوم و صنایع غذایی از نظر مهارت‌های علمی، عملی و کاربردی

افزایش اطلاع رسانی به جامعه در زمینه مواد غذایی در استان آذربایجان غربی

ارتقا کیفیت هیئت علمی گروه

جلب مشارکت نهادهای غیر دولتی و بخش‌های خصوصی اعم از کارخانجات و مراکز تولیدی مواد غذایی و ... در حوزه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی گروه در دانشکده

    فرصت ها در گروه علوم و صنایع غذایی:

    امکان تعامل بیشتر با مراکز علمی و تحقیقاتی در زمینه علوم و صنایع غذایی از طریق تفاهم نامه‌های همکاری

    امکان اعزام کارشناسان گروه برای آموزش متدها و دستگاه‌های جدید آزمایشگاهی در حوزه کاری گروه

    امکان برگزاری سمینار و کنگره‌های مرتبط با علوم و صنایع غذایی